Dětský horolezecký oddíl Netopýr jsme založili v Sokolově v srpnu roku 2008. Oficiálně je zaregistrovaný pod č. 539 u ČHS v Praze.  Oddíl je zaměřen převážně na skalní lezení. Přes zimní období oddíl trénuje na umělé lezecké stěně. Do oddílu chodí děti ve věkovém rozmezí 8 – 21 let.

Oddíl už za své existence 6 let lezl na spoustě známých lezeckých oblastech nejen v České republice, ale i v zahraničí. Někteří stávající členové oddílu pravidelně rok co rok pokoří nejvyšší vrcholy evropských hor včetně nejvyšší hory Evropy. Během sezóny se účastní různých lezeckých závodů pořádané ČHS Praha a jinými horolezeckými oddíly republiky.

K náplni oddílu nepatří jen lezení na skalách, ale i rafting, jízda na kole a spousty jiných sportovních aktivit, při kterých děti mají možnost zvyšovat svou fyzickou kondici, která je potřebná pro lezení. Členové oddílu se také podílejí na čištění skalních oblastí a dokonce i jištění  nových lezeckých cest v oblasti Sokolovska.

Zde na webových stránkách, které vytvořila stávající členka oddílu Míša mají naši příznivci, přátelé, kamarádi lezci a ostatní lidé možnost sledovat život našeho oddílu.

Jsme rádi, že myšlenka založení oddílu Netopýr v roce 2008 nebyla zbytečná a přináší úspěšné výsledky a radost stávajícím i bývalým členům oddílu. Pokud nám, vedoucím oddílu Stáně a Sašovi budou stačit síly doufáme, že tento oddíl bude existovat a naplňovat sny dětí ještě po další léta…..